Uka var preget av en sliten kropp. Det er akkurat som at mørket og kulda spiser opp overskuddet mitt. Jeg er absolutt ikke noe vintermenneske og gleder meg som en unge til Playitastur i februar. Gjennomførte nesten alt jeg skulle av økter, men var nødt til å ta en ekstra hviledag og pleie kroppen ekstra for å få den til å spille på lag igjen. Totalt ble det 11,5 time trening.
Mandag: En time svøm på Domus. Hovedserie 2x(10×50) on 50. Holdt 35-36 hele veien og ble mektig sliten på slutten. Kom meg utslitt hjem etter hvert og det smakte godt med en formiddagshvil. Foamroll og tøying på kvelden.
Tirsdag: For å unngå stive kuldegrader, tungt snøføre og for å få dagen til å strekke til ble løpeøkten lagt til SATS hvor jeg hadde 6×200 sprint som hovedfokus etter en god oppvarming. 50 min styrke/core etterpå.
Onsdag: De onsdagene jeg føler for det har jeg begynt å løp til jobb, selv om det ikke er en del av programmet. Distansen er bare seks kilometer og kan gjøres helt rolig, kun for å øke antall kilometer per uke. Hofta er mye bedre, sikkert fordi jeg har blitt flinkere å bruke foamroll jevnlig. På kvelden ble det halvannen time sykkel på rulle hvor fokus lå på frekvensøkninger.

Torsdag: Min dag i uka der jeg gjør absolutt minst mulig. Hadde noen svømme-elever, men holdt meg selv helt i ro. Sendte imidlertid Kristian av gårde på hundsund hvor han gjennomførte hele 2700 meter i god stil.

Fredag: Svømte en lang økt på Domus. Hovedserie 800+4×200+400+4×100. Med godt selskap i banen gikk svømmingen fint og jeg kunne blid og fornøyd dra til Kolsås hvor jeg skulle trene hele fem glade triatleter i bassenget på militærleiren.


Etter å ha hentet i barnehagen, laget middag og lagt barn var det klart for 90 min på rulla. For det meste rolig, med unntakk av en kort 4×3 min med styrketråkk. Svetten silte! Jeg har endelig begynt å like rulla, med Criminal minds på skjermen foran flyr tiden av sted. Men jeg er glad for at det sjelden er mer enn 90-120 min jeg skal sitte oppå der!

Etter syklingen droppet pulsen fryktelig fort. Først fra 130 til 43 på under to minutter. Derfra ned til 38 (stående) på det neste minuttet. Der holdt den seg stabil gjennom dusjen og helt til kveldsmaten skulle lages. Jeg følte meg helt ok, men hadde blå lepper og var frossen hele kvelden.

Lørdag: Snakket litt med Hans for å sjekke hva dette hjertet holdt på med. Ble enige om at det kunne være et tegn på at kroppen var sliten, så en hviledag ble oppfordret. Da jeg i tillegg våknet med litt vondt i halsen og en veldig sliten kropp, var jeg bare glad for å kunne slappe av en dag. Gjorde kun 20 min core mens jeg var i svømmehallen og ventet på en PT-time. Det var mer enn nok for å bli både svimmel og uvel, så resten av dagen holdt jeg meg i sengen og på sofaen.
Søndag: Fikk masse søvn i natt og i går, så da var kroppen klar for trening igjen. Startet med en drøy time spinning på SATS. Pulsen var normal og beina funket fint. Deretter bar det rett over på tredemøllen hvor jeg løp 30 min i et jevnt kontrollert tempo. Ble en kort lunsj og litt bading med Magnus på Hundsund mens Kristian svømte en kort økt. Så var det min tur, og det ble 3800 helt rolige meter med godt selskap av Sverre. Hovedserie 12×75 + 400+2×200+4×100+400.
